More

  Ömer İlhan Yılmaz

  MTP – Merhaba Kısaca kendini tanıtır mısın ? Nerelisin ? Nerede yaşıyorsun ?

  Ömer- Adım Ömer İlhan Yılmaz 16.10.1989 İstanbul /Üsküdar doğumluyum çocukluğum Kadıköy’de geçti şuan hala Kadıköy Yeldeğirmeninde yaşıyorum.

  muaythai
  Ömer İlhan Yılmaz

  MTP – Muaythai’yi nasıl keşfettin?

  Ömer-  Muaythai’ yi lise yıllarında cd satan bir dükkanda tesadüfen Ong Bak filminin cdsini bulduktan sonra keşfettim. Filmin başrol oyuncusu Tony Jaa’nın hareketleri baya etkiliydi. İlk kez o filmde  dirsek ve diz tekniklerini gördüm.

  ong bak

  MTP –  Bu spora kaç yaşında başladın ? İlk salonun ve antrenörün kimdi?

  Ömer- Muaythai sporuna 17 yaşında Burhanfelek’de Bayram Gezici ile başladım.

  bayram gezici ömer ilhan yılmaz

  MTP – Amatör , profesyonel kaç dövüşün var ? Kariyerinden bahseder misin ?

  Ömer- Amatör 20 küsür maçım olması lazım 2012 yılına kadar – 2014 den sonra Tayland’a giderek profosyonel maçlar yapmaya başladım. En büyük başarım 2017 yılının mart ayında WMO (World Muaythai Organization) ve Supermuaythai organizasyonunun ortak yaptığı organizasyonda Buakaw Banchamek in ögrencisini 1. Raundda nakavt ederek WMO kemerini aldım.

  MTP – Başka stillerde dövüşmeyi düşünür müsün ?

  Ömer- K1 yada MMA olabilir.

  ömer ilhan yılmaz kard chuek

  MTP – Hatırlamak istemediğin , kötü bir dövüşün var mı ?

  Ömer- En zor maçım son maçımdı. Nisan ayında Hongkong’daki maçım. Sebebi ise 3 hafta önce şampiyon olduğum maçta sol diz bağlarımda yırtık oluştu bu da beni çok fazla etkiledi. Normalde dövüşmemem gerekirdi ama ben maçı iptal ettirmedim. Doktor dövüşemezsin dedi. Ben maçın antremanlarına topallayarak başladım ve sol ayağımla en basit şekilde tekme bile atamıyordum. Maçın son haftası dizimi yeni yeni bükebiliyordum ve thai yağı sürerek rahatça hareket ediyor fakat hala sol ayagımla tekme atamıyordum. Maç günü geldi benim planım yumruk ve dirsek vuruşları ile Brezilyalı rakibimi ilk raundda indirmekti. Maça çok iyi başladım ve rakibin yüzünden korktuğunu anlamıştım. Üzerine doğru giderken birden anda dönerek dirsek vuruşu yaptı ve darbe şiddetli bir şekilde yüzüme isabet etti. Kendimi yerde buldum, ayağa kalktığımda hakem sayıyordu fakat ben devam ettim. Yüzümde oldukça büyük bir yarık vardı ve çok kan akıyordu. 2. ve 3. Raund rakip kaçarak dövüştü ve puanla kazandı WMC i-1 kemer maçı idi.

  MTP – Kariyerinde en büyük başarı da WMO şampiyonluğu olmalı, şampiyonluk maçını anlatır mısın? Buakaw Benchamek gibi bir efsaneden ve Muay Thai ikonundan kemer almak nasıl bir duyguydu?

  Ömer-  Buakaw’ın kemer vermesi çok gurur vericiydi.  Maçı bana vermeleri için adamı kesinlikle indirmem gerekiyordu ve 2,5 dakika gibi bir zamanda dirsek vuruşu ile indirdim. (Buakaw ringin köşesinde oturuyordu ve sporcusu nakavt olunca çok sinirlendiği açıkça belli oluyordu.)

  MTP –  Kariyerinde bundan sonraki hedeflerin nelerdir ?

  Ömer- Şu anda İstanbul’da Coliseum Sports Club Acarkent’de ders veriyorum. 2018 yazı dövüş planlarım var.

  MTP – Bana zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim. Umarım daha büyük başarılara imza atarsın ve bayrağımızı gururla en tepede dalgalandırmaya devam edersin. Başarılarının devamını dilerim.

  Ömer İlhan Yılmaz – Facebook

   

  Onur Alp
  Onur Alphttp://www.muaythai.com.tr
  Muay Thai ile ilgili Türkçe kaynak eksikliği nedeniyle ve bilgi paylaştıkça büyür, değer kazanır felsefesinden çıkarak, öğrendiğim, gördüğüm, duyduğum şeyleri sizlerle paylaşmak sadece bir kişiye bile olsa faydalı olmak için açtığım web siteme hoşgeldiniz.
  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  Related articles

  Araç çubuğuna atla