More

  Damien Alamos

   

  damien alamos

  30 Temmuz 1990 tarihinde Bordeaux, Fransa’da doğan Damien spora 8 yaşında amcası Rodrigo Alamos’un yanında Savate ve Muay Thai yaparak başlamış. 10 yaşından sonra  Muay Thai müsabakalarında boy göstermiş. Ünlü Por. Pramuk Gym’de Buakaw, Namsaknoi vb. efsane dövüşçülerle çalışmış, Tayland’da ilk dövüşünü 14 yaşında Koh Samui’de yapmış.

  damien alamos
  Por Pramuk GYM

  Efsanevi Somrak Khamsing’in kampı başta olmak üzere Jocky Gym, Lukbarnyai, Baan Muay Thai ve Singpatong ‘da da çalışmış.

  damien alamos

  Bu kadar genç yaşta bu tecrübeleri elde edince Lumpini Stadyumu Şampiyonu olmasına şaşmamak gerek. Üstelik bir kezde bu ünvanı korumayı başarabilmiştir. Bu açıdanda bunu başarabilen tek yabancı sporcudur. Hiç bir yabancı sporcunun yapamadığını başaran Damien otoriteler tarafından en iyi “Muay Thai” yapan yabancı sporcu olarak gösterilmektedir.

  damien alamos

  Lakabı “Singkhao” yani Beyaz Kaplan olan genç dövüşçü lakabını hakettiğini göstermiş.

  Kendisi bu kadar kısa sürede idolü olan Saenchai ile karşılaşma fırsatını bile bulabilmiş ve idolüne puanla kaybetmiş.(Best of Siam 2)

  damien alamosdamien alamos

  Elde ettiği diğer şampiyonluklardan ve 74 müsabakada elde ettiği 61 galibiyet (28 nakavt), 12 mağlubiyet ve 1 beraberlikten sonra 24 yaşında kendi isteğiyle dövüşmeyi bırakmıştır. Buna sebep olarak kişisel ve ailevi nedenlerini göstermiştir. Tayland’da yaşamını sürdüren Alamos’un İslam’ı seçtiği ve ismini de değiştirmek istediği söylenmektedir.

  damien alamos
  damien alamos

  Ünvanları:

  2013 THAI MAX Turnuva Şampiyonu
  2013 WMC Dünya Muaythai Şampiyonu Ünvanı (135 lbs)
  2012 Lumpinee Stadyumu Süper Hafif Şampiyonu 140 lbs (1. ünvan savunması)
  2012 WPMF Dünya Muaythai Şampiyonu 63.500 kg ( 2. ünvan savunma)
  2012 Lumpinee Stadyumu Süper Hafif Şampiyon 140 lbs
  2011 WPMF Dünya Muaythai Şampiyonu 63.500 kg (1. ünvan savunma)
  2010 WPMF Avrupa Muaythai Şampiyonu 63.500 kg
  2010 WPMF Dünya Muaythai Şampiyonu 63.500 kg
  2009 FFSCDA Fransız Muay Thai A Class Şampiyonu (63.500 kg)

   

  Onur Alp
  Onur Alphttp://www.muaythai.com.tr
  Muay Thai ile ilgili Türkçe kaynak eksikliği nedeniyle ve bilgi paylaştıkça büyür, değer kazanır felsefesinden çıkarak, öğrendiğim, gördüğüm, duyduğum şeyleri sizlerle paylaşmak sadece bir kişiye bile olsa faydalı olmak için açtığım web siteme hoşgeldiniz.

  Related articles

  Araç çubuğuna atla